مقالات تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک

مقالات تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیکدسته: معماری 
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: docx 
حجم فایل: 2259 کیلوبایت 
تعداد صفحات فایل: 575 

تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک

قیمت فایل فقط 20,900 تومان

خرید

مقالات و تحقیق ها در مورد تأسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک دارای 9 تا تحقیق و مقاله و جمعادارای 575صفحه

ارزیابی و شبیه سازی عملکرد شبکه آبرسانی شهر فریمان

( دریافت 13/9/81         پذیرش 23/5/82 )

   چکیده

   مصرف روز افزون منابع محدود آب ,به دلیل رشد جمعیت شهرها , پیشرفت صنایع و رشد سطح فرهنگ مردم , بررسی دقیق و همه جانبه شبکه ها و تاسیسات توزیع آب را ضروری می سازد . فقدان منابع آب سطحی دائمی در بسیاری از حوزه های آبریز ایران , و نیز هزینه نسبتاً بالای تصفیه آن برای مصارف شرب , استفاده از منابع زیرزمینی را به صورت امری اجتناب ناپذیر در آورده است . این منابع به دلیل برداشت بیش از اندازه , به منابع جبران ناپذیر تبدیل شده و در برخی مناطق مانند استان های تهران , خراسان و کرمان وضعیت نگران کننده ای پیدا کرده اند. لذا بررسی وضعیت شبکه های آبرسانی تمام استانها به خصوص استانهای مذکور که در آینده با مشکل تامین اب مواجه خواهند شد , به ویژه برای برآورده ساختن انتظارات مشترکین شرکت های آب و فاظلاب امری ضروری به نظرمیرسد .                        با توجه به ضرورت اشاره شده برای بررسی شبکه آبرسانی شهرهای استان خراسان ,شهر فریمان به عنوان نمونه انتخاب و مسائل موجود در ان از قبیل میزان مصرف و نحوه تغییرات آن , وضعیت شبکه موجود , میزان آب به حساب نیامده و اتفاقات شبکه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. متوسط مصرف سرانه ,ضرایب حداکثر روزانه و ساعتی مصرف , و نیز مقدار نشت برای شهر مورد نظر اندازهگیری شده و با استانداردهای موجود در ایران مقایسه شده اند. سپس به کمک روش اعمال دبی مصرفی پیشنهادی در این تحقیق,کالیبراسیون شبکه صورت پذیرفته که کشف دوشیربسته در مسیر اصلی لوله های شهر از نتایج قابل توجه آن می باشد. هم چنین بررسی حوادث و اتفاقات در شبکه ابرسانی شهر مذکور نیز نشان داد که بیشترین تعداد حوادث مربوط به لوله های از جنس پلی اتیلن می باشد.


الف – طرح مسئله

آب در روابط ی و بین المللی نقش مهمی و حیاتی پیدا کرده است عده ای از محققان و کارشناسان معتقدند در سالهای آتی ، آب از نظر ی ، اقتصادی و بین المللی همان نقش نفت در سالهای اول 1970 را خواهد داشت و به یکی از عوامل ایجاد تنش یا آرامش در جهان و در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس مبدل خواهد شد آب هم اکنون منشاء بروز اختلافات مرزی و اساسی موضع گیریهای خصمانه یا دوستانه برخی کشورهای خاورمیانه و خلیج فارس شده است در برخی دیگر از کشورها آب به ابزار و حربه ای ی جهت اعمال مقاصد و اجرای منافع خود شده است از این فراتر به اعتقاد برخی از تمداران منطقه خاورمیانه در سالهای آتی مشاهده بروز در گیریهای مسلحانه بر سر نحوه مدیریت و تقسیم بندی منابع آبی مشترک خواهد بود و به همین سبب موضوع تقسیم بندی منابع آب یک مسئله امنیتی تلقی و جزء حوزه منافع ملی شمرده می شود . 1 بحران آب ، نقش فزایندحساس و تقریبا ناشناخته آن به ویژه در مناطق پر آشوبی چون خاورمیانه از جمله اهم مسائل زیست محیطی است که در دهه های 1980 ، 1990 به توزیع در کانون توجه تمرکز یافته مجامع بین المللی و نقصان تیزبینی جهانی قرار گرفت خاورمیانه که بخش عمده ذخایرنفت جهان را داراست همواره با مشکل کم آبی روبروبوده است افزایش روز افزون جمعیت این کمبود را تشدید می نماید اغلب کشورهای این منطقه دارای آبهای سطحی و زیر زمینی مشترک هستند که بهره برداری از آنها همواره منازعات مختلفی را در منطقه بوجود آورده است .


1 نجف ، زراعت بیشه ، آب و ابعاد ی – امنیتی آن در حوزه خلیج فارس ماهنامه خلیج فارس وامنیت ، جلد دوم ، شماره 19 ، بهمن 1380 ص 32

1-خواص آب

آب حالت محلول ترکیب  می باشد. یازده درصد وزنی آب را هیدروژن و 89 درصد آنرا اکسیژن تشکیل می دهد. آب خالص در طبیعت یافت نمی شود و همیشه با مقداری مواد خارجی همراه است.

1-2-خواص فیزیکی آب های آشامیدنی

الف-درجه گرمای آب آشامیدنی-آب بسیار یرد اثرهای بدی بر دستگاه گوارش انسان دارد و آب با درجه گرمای بسیار، حالت بی مزگی داشته و گوارا نیست. درجه گرمای آب آشامیدنی باید میان 5 تا 15 درجه باشد.مناسبترین درجه گرمای آب آشامیدنی 8 تا 12 درحه سانتیگراد است.

درجه گرمای آب های زیر زمینی در گودی های 10 متر از سطح زمین نزدیک به 10 درجه است و به ازای هر 33 متر افزایش گودی تقریبا یک درجه به گرمی آب های زیر زمینی افزود می شود. درجه گرمی آب های روی زمینی متفاوت است. در رودخانه ها و دریاچه های کم  عمق درجه گرمای آب تابع درجه گرمای محیط است. در دریاچه های گود آب های زیرین تقریبا دارای درجه گرمای ثابتی هستند و معمولا در تابستان ها خنک تر از آب های روئین و در زمستان ها گرم تر می باشند.

قیمت فایل فقط 20,900 تومان

خرید

برچسب ها : تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک , دانلود تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک , دانلود تحقیق تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک , دانلود تحقیق در مورد تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک , دانلود مقاله تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک

دانلود فایل اتوکد درس طراحی فنی رشته معماری با جزئیات کامل

دانلود کامل طراحی فنی فایل اتوکد ساختمان چند طبقه

دانلود فایل کامل درمانگاه درس طراحی فنی ساختمان رشته معماری

دانلود مقالات تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک

دانلود پرسشنامه استرس والدگری psi آبیدین با نمره گذاری، روایی و پایایی

دانلود پرسشنامه تنیدگی والدینی آبیدین

دانلود پرسشنامه دست برتری ادینبورگ با روایی و پایایی

آب ,های ,درجه ,، ,سیالات ,مکانیک ,مکانیک سیالات ,و مکانیک ,سیالات و ,درجه گرمای ,تاسیسات و ,هیدرولیک   دانلود تحقیق

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


golbargeyash Sarah خبرنامه به روز و تخصصی سینما جدیدترین روش های تولید محتوا دانلود رایگان فیلم و سریال دانلود فيلم و سريال ranginkamanci موتور آسانسور گالری عکس Dion